Kaip tai padaryti? Dalijamės keliais paprastais, bet veiksmingais patarimais:
🔹Tinkama mityba – įtraukite į savo racioną daugiau daržovių, vaisių, riešutų ir sėklų. Nepamirškite vitamino C šaltinių – citrinų, kivių, paprikų, brokolių, šaltalankių, taip pat vitamino D ir omega-3 riebalų rūgščių šaltino – riebios žuvies.
🔹Pakankamai laiko poilsiui – jūsų kūnas geriausiai atsistato ir pailsi miegant, miego metu taip vyksta ir imuniteto ląstelių aktyvacija, todėl per parą kokybiškam miegui reikėtų skirti bent 7–8 valandas.
🔹Fizinis aktyvumas – judėjimas gerina kraujotaką, mažina uždegiminius procesus, skatina imuninių ląstelių aktyvumą, gerina miego kokybę. Net pasivaikščiojimas gryname ore gali padėti atsipalaiduoti bei išlikti energingiems.
🔹Patalpų oro drėkinimas – sausas oras gali išsausinti kvėpavimo takus, o tai mažins natūralią apsaugą, didins sudirgimo ir uždegimo riziką. Siekiant to išvengti, naudokite oro drėkintuvus ar prie radiatorių pastatykite šilto vandens indelius.
🔹Kosėjimo ir čiaudėjimo higiena – čiaudint ar kosint užsidenkite nosį ir burną vienkartine nosine, jeigu jos neturite, čiaudėkite ar kosėkite į rankovę, geriausia į alkūnės linkį. Jeigu burną ar nosį prisidengėte delnu, tuoj pat nusiplaukite rankas.
🔹Šiltos arbatos – šiltos arbatos ne tik sušildys iš vidaus, bet ir praturtins organizmą antioksidantais (juodoji, žalioji arbata), drėkins kvėpavimo takus, saugos nuo gleivinės išsausėjimo bei ramins prieš miegą (ramunėlių, melisų, imbierinė arbata su medumi).